LAJME
GJENDEN TË VDEKUR NË NJË KAMION 8 PERSONA NË SHBA

Gjenden të vdekur në një kamion 8 persona në SHBA

...
JAVËN E ARDHSHME VLLAZNIA FIRMOS KONTRATAT E PARA?

 Javën e ardhshme pritet të sjellë edhe lëvizjet ...

RRUGA E VILUNIT, ME PLUHUR DHE PA KANALIZIME

Kjo është rruga e Vilunit, më pak se 100 metër ...

“SH. J. F.”, MBYLLET EDICIONI I TETË

Pasi gjallëroi për disa ditë me radhë jetën ...

BASHA RIZGJIDHET NË KRYE TË PD-së

 Lulzim Basha konfirmohet sërish në krye të ...

INTERPOL: ISIS, 137 KAMIKAZË GATI PËR TË GODITUR EUROPËN

Të paktën 137 militantë të Shtetit Islamik janë ...

PAS FITORES SË BASHËS, PATOZI: ABSURDI KA KAPËRCYER ÇDO KUFI

Astrit Patozi ka reaguar pas shpalljes së ...

DERI TANI NË OHËR JANË SHËNUAR MBI NJË MIJË TËRMETE

Pas Turqisë dhe Greqisë edhe Maqedonia goditet ...

GJERMANI - NJË VIT PAS MASAKRËS NË MYNIH

Një vit më parë, një nxënës vrau në një qendër ...

ANALISTËT: KOSOVA PO FUTET NË KRIZË INSTITUCIONALE

Përgatitjet për zgjedhjet lokale të cilat janë ...

A DO TË “SHKRIJË” LULZIM BASHA?

Anëtarët e Partisë Demokratike në të gjithë ...

EDUART SELAMI: PABARAZI NË PROCES

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, ...

VIJON “SHKODRA JAZZ FESTIVAL”

Ka vijuar në natën e dytë “Shkodra Jazz festival” ...

KAMPI VEROR NË DAJÇ, SPORTE DHE EDUKIM

Fëmijët e moshës 7-16 vjeç në Njësinë ...

SHKODËR, VOTIMI PËR KREUN E PD-SË

Ne rradhe per te votuar per kryetarin e ri te ...

“LOGU I BJESHKËVE” JO VETËM FESTË LOKALE

“Logu i bjeshkeve” eshte shnderruar ne nje ...

SENIDA MESI VIJON ME DËGJESAT PUBLIKE NË SHKODËR

Deputetja e zgjedhur e partisë socialiste Senida ...

KRONIKE
ZBARDHEN DETAJE PER VRASJEN E PAREALIZUAR TE AKTORIT

Zbardhen detaje rreth vrasjes se parealizuar te ...

OPERACIONI ANTIDROGË TRAFIKANTËT FLAKIN 210 KG KANABIS NË LUME

Operacioni antidrogë trafikantët flakin 210 kg ...

SHQIPTARI DJEG GRUAN ME ACID DHE ZHDUKET ME DY FËMIJËT

Shqiptari djeg gruan me acid dhe zhduket me dy ...

ARRESTOHET HAJDUTI SERIAL

Arrestohet hajduti serial

ARRESTOHET E GJITHË FAMILJA SHQIPTARE ,DYSHOHET SE VIDHNIN

Arrestohet e gjithë familja shqiptare ,dyshohet ...

MARKETING
PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    --------------

Vlahutin: Zgjedhjet, pozitive. Per negociatat duhen plotësuar kushtet

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka përsëritur qëndrimin e Unionit se procesi zgjedhor i 25 qershorit në Shqipëri ka qenë më i mirë krahasuar me zgjedhjet e mëparshme. “Në zgjedhje pati disa çështje të vogla të cilat u zgjidhën dhe pas dy muajsh do të jetë gati raporti përfundimtar i OSBE/ODIHR, që do të flasë për zgjedhjet dhe si kanë shkuar ato. Megjithatë dua të them që ishte një gjë e mirë që të gjitha partitë politike në vend i pranuan menjëherë rezultatet e këtyre zgjedhjeve. Po ashtu pati disa ndërhyrje në KQZ në momentet e duhura. Ajo që dua të them është se në Shqipëri, nga një proces zgjedhor në tjetrin ka patur përmirësime”, ka deklaruar Vlahutin. Përfaqësuesja e BE kërkon që sa më shpejt të nisë puna për reformën zgjedhore, në mënyrë që të vihen në zbatim rekomandimet e dhëna nga OSBE, veçanërisht për depolitizimin e zgjedhjeve. “Shpresoj shumë që Parlamenti i ri i vendit të fillojë nga diskutimet për reformën zgjedhore në vend. Reforma zgjedhore nuk mund të bëhet dy, tre muaj para zgjedhjeve, por duhet diskutuar sa më shpejt që të jetë e mundur, prandaj unë them që duhet të fillojë që në vjeshtë”, ka thënë Vlahutin. Dy ditë me parë eurodeputeti MecAllister deklaroi se negociatat me Shqipërinë mund të hapen vitin tjetër. e pyetur për këtë, Vlahutin nuk ka dhënë një datë të saktë por ka përmendur kushtet, një prej të cilave është nisja e zbatimit të vettingut, por edhe lufta kundër kanabisit. “Ne shpresojmë që rezultatet të na çojnë në atë moment kur Këshilli të ketë mundësi të vendosë të hapë negociatat me Shqipërinë. Është shumë herët për të folur, por duhet të shohim rezultatet dhe do jemi më të qartë në fund të vitit”, ka shtuar Vlahutin.

Lexuar 209 here
Publikuar ne POLITIKE

Media

Aktualitet
RASTI “ÇELIKU”, REAGON INSPEKTORIATI I PUNËS

Për here të parë Inspektoriati i Punës ne Shkodër ...

TË PAPUNËT, SHPRESË TEK FASONERIA DHE TURIZMI

Mbi 4800 rezulton të jetë shifra zyrtare e të ...

KUZHINA DHE RIPARIMI, PREFERENCAT E PARA

Kurset për instalimin e rrjeteve elektrike, ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 314 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet