LAJME
PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR HERË TË PARË MIMOZA HAFIZI

Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për ...

ITALI, KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR: DO DËBOJMË 500 MIJË EMIGRANTË

Italia është përfshirë gjatë kohëve të fundit nga ...

DITMIR BUSHATI, ZGJIDHET POLITIKANI I VITIT NE SHKODER

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e ...

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA TAKIM ME DEMOKRATET SHKODRANE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ...

SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E NJOHUR TINKA KURTI

Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me ...

DËNOHET PËR DOPING RUMUNI, SHTANGISTI SHQIPTAR QERIMAJ FITON MEDALJEN

Erkand Qerimaj shkruan një faqe të rëndësishme të ...

PËR SHKAK TË FLAMURIT SHQIPTAR, NUK LEJOJNË MËSIMIN E SHQIPES

Prindër dhe nxënës në ishullin e Kretës nuk kanë ...

SHBA, VRITET NJË STUDENT DHE PLAGOSEN 5 TË TJERË NË KOLEGJ

Një student ka mbetur i vdekur dhe 5 të tjerë ...

RAKIPI DHE REHOVECI KËRKOJNË KTHIMIN E IMUNITETIT, ANKIMOJNË NË GJYKATË

Ish deputeti Aqif Rakipi ankimon në Gjykatën e ...

BARKIÇI: JAVA MË E KEQE E PESHËNGRITJES SHQIPTARE

Pas publikimit të lajmit se peshëngritësja ...

TUFI: PISTA E TARTANIT NË KUSHTE PERFEKTE

Në stadiumin “Loro Boriçi” tashmë edhe pista e ...

KAPITENI I EKIPIT U-19 FIRMOS ME VLLAZNINË

Tek Akademia e Vllaznisë pasditen e së dielës ...

NË SHKODRËN E 1001 PROBLEMEVE…

Një qytet si Shkodra përvec resurseve të medha, ...

ERË PROTESTASH DHE ZGJEDHJESH NË PD

Me stinën e protestave Partia Demokratike e ...

GJONAJ PARALAJMËRON PUNONJËSIT E BURGJEVE:TË GJITHË NË VETTING

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ...

EUROPA NË ALARM, VIDHET NË BELGJIKË KAMIONI ME 34 MIJË LITRA KIMIKATE

Një kamion që besohet të ketë rreth 34,000 litra ...

RRJEDHJE GAZI, EVAKUOHEN 1450 PERSONA

Afro 1.450 persona janë evakuuar nga një lokal ...

18 TË ARRESTUAR NË ITALI, MES TYRE EDHE SHQIPTARË

18 persona kanë përfunduar në prangat e ...

KRONIKE
KANOS ISH KUNATEN,NDIQET PENALISHT

Një 41-vjeçar me banim në Kamzë është nën hetim ...

GRABITET ME DHUNË NJË PIKË E KËMBIMIT VALUTOR

Një pikë e këmbimit valutor ka rënë pre e ...

MJETI DEL NGA RRUGA DHE PËRPLASET ME PISHAT,PLAGOSET RENDE DREJTUESI

Nje aksident rrugor ka rezultuar me pasoja per ...

MARKETING
RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    --------------

Deputetët e Partisë Demokratike denoncuan procesverbalin e votimit në Kuvend për Kryeprokuroren ku vërtetohet falsifikimi dhe manipulimi i votës së deputetëve. Sipas procesverbalit, në votim kanë marrë pjesë me votë pro disa deputetë të opozitës, ç’ka vërteton vjedhjen e votës në Kuvend.

Deputeti Genc Pollo e vlerësoi këtë votim të paligjshëm si dhe publikoi edhe foton ku karta e tij e votimit merrej nga kreu i socialistëve në Kuvend, Taulant Balla. Partia Demokratike pretendon se procesi i votimit të Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm është falsifikuar. Përmes një dokumenti të publikuar në rrjetet sociale, deputetja demokrate Jorida Tabaku thotë se në të paktën dy raste Partia Socialiste ka përdorur kartat e deputetëve demokratë. Për deputeten Tabaku ky veprim e zhyt edhe më shumë në paligjshmëri dhe antikushtetutshmëri procesin e zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm. "Sot akti i zgjedhjes se PPP (Prokurorit te Perkohshem te Pergjithshem) pervecse nje puc kushtetues ishte dhe nje proces i falsifikuar. Te pakten ne dy raste deputetet e Partise Socialiste kane marre kartat dhe kane votuar duke e zhytur akoma dhe me shume ne paligjshmeri dhe antikushtetuetshmeri kete proces. Ky proces nisi dhe bitisi si i pavlefshem!", u shpreh Tabaku. Po ashtu ka reaguar edhe deputeti Genc Pollo, emri i të cilit ndodhet në listën e atyre që votuan Arta Markun. "Këta fallsifikojnë edhe emrin e tyre !!! Jo më votën time!!! Votimi i PPP i paligjshëm e i pavlefshëm" shkruan Pollo.

Deputeti Ervin Salianji tha se do të ketë ndjekje penale për vjedhjen e votës së deputetëve në Kuvend. Sipas tij, kjo vjedhje ja delegjitimuar Kuvendin. “Ndjekje penale për vjedhjen dhe tjetërsimin e votës së deputetëve! Deputetë të maxhorancës vjedhin votën në sallën e parlamentit; në prani të kamerave, të fotografëve dhe të çdo shqiptari që ndiqte këtë seancë. Mendoni çfarë kanë bërë me votën e qytetarëve. Mendoni çfarë kanë bërë dhe bëjnë me tenderat dhe aferat korruptive që janë në dokumenta që nuk i sheh dot publiku”. Për deputetin Tritan Shehu, votimi është nul dhe antikushtetues. Sipas tij, provat janë të pakundërshtueshme për tjetërsimin e votës së deputetëve në Kuvend. “Ajo që ka ndodhur sot në sallën e Kuvendit me kartat e deputetëve, e konfirmuar edhe në listën e votuesve për prokurorin, e nulifikon me prova të pa kundershtueshme atë proces votimi. Ky proces, që filloi si antikushtetues u "asgjesua" qartësisht edhe teknikisht nga një manipulim banal. Nuk thonë kot, kush do t'i bëjë varrin tjetrit bie vetë brenda!”.

Por ajo që mund të ketë ndodhur dhe në fakt është pohuar nga deputetët e mazhorancës është se këta të fundit nuk kanë pasur kartat për të votuar, pasi një pjesë e tyre dyshohet të jenë hequr nga aparaturat përkatëse nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Maxhoranca votoi këtë të hënë në një situatë të tensionuar, Arta Markun, si Prokurore e Përgjithshme e cila do të drejtojë organin qendror të akuzës përkohësisht deri në zgjedhjen e Kryeprokurorit pas ngritjes së Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Marku ka një eksperiencë prej afro 15 vitesh në Prokurorinë e rrethit gjyqësor të Shkodrës, ndërsa gjatë shpalosjes së platformës së saj në Komisionin parlamentar të Ligjeve është zotuar për një Prokurori që do të veprojë konform Kushtetutës dhe do të luftojë krimin dhe korrupsionin.

Publikuar ne POLITIKE
Aktualitet
RRITET NUMRI I TURISTËVE NË 2017-ën NË SHKODËR

Turizmi përgjtë 2017-ës ka njohur rritje të ...

RASTI I ARIELES, KËMBANA ALARMI DHE NË SHKODËR

Vrasja e Ariela Muratit nga i riu me te cilin nuk ...

I FTOHTI, RREZIKOHEN TË SËMURËT KARDIAK

Muaji Janar dhe Shkurt jane muajt me te ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 190 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet