LAJME
MINUTA E 26-TE E NDESHJES VLLAZNIA-TEUTA 1-0

Ne stadiumin "Loro Borici" te Shkodres po luhet ...

VETTINGU NË POLICI ,DOSHI:TE MERREN PARASYSH DHE PROPOZIMET E OPOZITES

Deputeti i Partisë Social Demokrate në qarkun e ...

VLLAZNIA U-19 MUND PARTIZANIN 2-1 ,VLLAZNIA U-17 VAZHDON KRYESIMIN

2-1 në kupë, 2-1 në kampionat, Vllaznia nuk ...

HENDBOLL, VLLAZNIA FITON NË FUND NDAJ TIRANËS

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore ...

HEC-ET NË OSUM, MINISTRIA NIS PROCEDURAT PËR ZGJIDHJEN E KONTRATËS

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka ...

SIPËRMARRJET, RAMA: TA BËJMË SHQIPËRINË NJË ITALI TË VOGËL

Kryeministri Edi Rama gjatë forumit të biznesit ...

SERI ORTEKËSH NË ALPE, 3 TË VDEKUR E 10 TË PLAGOSUR

3 persona humbën jetën nga ortekët në malet e ...

ASTRIT PATOZI KUJTON ÇADRËN E PD: MOS E MALLKONI KOT 18 SHKURTIN!

Ka shumë njerëz që e kujtojnë sot Republikën e Re ...

PR/LIGJET DHE PARTIA, RAMA MBLEDH GRUPIN PARLAMENTAR

Kryetari i PS, Edi Rama ka mbledhur grupin ...

PRESIDENT KOMBËTAR? PRINC LEKA I PËRGJIGJET RAMËS: DUHET MBRET

Kreu i qeverisë shqiptare deklaroi dje nga ...

CUTILLO: REFORMA NË DREJTËSI DO TËRHEQË SHUMË INVESTUES ITALIANË

Në Tiranë po zhvillohet Forumi i Biznesit ...

NIS PUNË TASK-FORCA KUNDËR KRIMIT, JA DOSJET QË DO HETOJË

Të besueshëm, me integritet dhe me aftësi ...

BUSHATI MERR PJESË NE KONFERENCËN E SIGURISË SË MUNIHUT

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir ...

MPJ GREKE: “MARRËVESHJA E DETIT NUK ËSHTË MBYLLUR”

Ministria e jashtme greke ka deklaruar se çdo ...

DUKE FILLUAR NGA 1 MARSI, TEST I RI PËR PATENTË

Duke nisur nga data 1 mars 2018 drejtoria e ...

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË KONCERT, 4 TË VRARË DHE 4 TË PLAGOSUR

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë ...

KRONIKE
SHPËRTHIM BIZNESIT NË MESNATË

Shpërthim i radhës është shënuar në Kaninë të ...

VETËVRITET ME ARMË BRENDA NË MAKINË 22-VJEÇARI

Një 22-vjeçar është gjetur i pajetë brenda ...

PLAGOSET ME ARMË GJAHU 44-VJEÇARJA

Një 44-vjeçare është dërguar në gjendje të rëndë ...

ADOLESHENTJA SHQIPTARE VDES NË SHINAT E TRENIT

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në ...

AKSIDENTI TRAGJIK, REAGIME NË RRJETET SOCIALE

Tragjedia që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin ...

MARKETING
RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    --------------

TAKIMI SHQIPËRI-BE, MACOVEI: DUHET TË BASHKOHENI NË TË MIRË TË VENDIT

  • E hene, Feb 12 2018

Në Tiranë mbahet sesioni i parë i takimit të 12 të KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE dhe Taulant Ballës, kryetari i delegacionit shqiptar. “Partitë politike duhet të jenë bashkë në përpjekjet për integrim”, theksoi Monica Macovei gjatë takimit të Komisionit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit.

“Kemi dëgjuar nga Komisionin Europian për ecurinë e Shqipërisë me reformat. Duam pozitivitet. Partitë politike duhet të jenë bashkë në këto përpjekje. Të kemi një dialog konstruktiv me rekomandime”, u shpreh ndër të tjera Macovei. Ndërkohë që bashkëkryetari i komisionit Taulant Balla i bëri thirrje opozitës që të përfshihet në këtë çështje. “Opozita të përfshihet plotësisht në procesin e mbështetjes për çeljen e negociatave. Me një frymë dialogu konstruktiv të miratojmë rekomandimet e përbashkëta”, tha ai. Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati vuri në dukje se Reforma në Drejtësi ilustron impaktin në integrimin europian. Gjatë fjalës së tij Bushati vuri në dukje edhe faktin se qeveria shqiptare është përfshirë në një proces intensiv dialogu me Greqinë. Ashtu si edhe Macovei, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, vuri theksin tek uniteti për të ecur përpara drejt integrimit të vendit. “Qytetarët mbështesin reformat e thella në vend. Shqiptarët nuk kanë pikë dyshimi për integrimin e vendit. Sot Shqipëria ka një mundësi reale sa i përket hapjes së negociatave. Integrimi në BE kërkon unitet.”, tha ambasadorja e BE, Romana Vlahutin. Në fjalën e saj, deputetja e PD, Jorida Tabaku, kërkoi edhe njëherë shpjegim se përse opozita nuk është përfshirë në takimin e fundit të Këshillit të Stabilizim Associimit. Por shqetësimi i saj dhe i deputetes tjetër të PD, Albana Vokshi ka qenë përfshirja në listën e takimi të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Si është e mundur që opozita është përjashtuar nga Këshilli i fundi të Stabilizim-Asociimit. Tashmë kjo nuk i lejohet opozitës. PD ngriti një shqetësim për anëtarësim të deputetëve në Komision të Stabilizim-Asoccimit, ku pjesë e së cilës është edhe deputeti Saimir Tahiri”. tha Jorida Tabaku. Bashkëdrejtuesi i këtij Komisioni, Taulant Balla i ka kthyer përgjigje Jorida Tabakut se në seancën e fundit është miratuar lista e re e përfaqësuesve të Partisë Socialiste në këtë takim, ku emri i Tahirit nuk është në të. “Njoftimet bëhen në fund të seancës plenare dhe kërkesa ime është dërguar javë më parë dhe është miratuar në seancën e fundit plenare. Përbërja e këtij këshilli janë ata që shihni në këtë takim”, u përgjigj Balla.

Kërkesat e larta për azil dhe trafiku i drogës ka qenë shqetësimi që ka ngritur Aldo Bumçi për përfaqësuesit e PE: “A ju ngacmojnë të dhënat e shqiptarëve që largohen për azil në shtet e BE. Cila është e vërteta, në Shqipëri thuhet se po luftohet trafiku i drogës ndërsa të dhënat nga jashtë tregojnë se ka një shtim të saj”.

Publikuar ne POLITIKE
Aktualitet
HAXHINASTO TE KRIMET E RËNDA: DËSHMOVA PËR PËRGJEGJËSITË E MIA

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ...

RREZIK NGA BOMBULAT E PAKONTROLLUARA

Perdorimi i bombulave te gazit ka rezultuar fatal ...

VAU DEJËS, TASK FORCA PËR UJIN

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vau Dejës, ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 407 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport
beauty point

Publicitet