LAJME
PËRJASHTIMI NGA LIBRA, FLET PËR HERË TË PARË MIMOZA HAFIZI

Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për ...

ITALI, KANDIDATI PËR KRYEMINISTËR: DO DËBOJMË 500 MIJË EMIGRANTË

Italia është përfshirë gjatë kohëve të fundit nga ...

DITMIR BUSHATI, ZGJIDHET POLITIKANI I VITIT NE SHKODER

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e ...

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA TAKIM ME DEMOKRATET SHKODRANE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ...

SHTROHET NË SPITAL AKTORJA E NJOHUR TINKA KURTI

Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me ...

DËNOHET PËR DOPING RUMUNI, SHTANGISTI SHQIPTAR QERIMAJ FITON MEDALJEN

Erkand Qerimaj shkruan një faqe të rëndësishme të ...

PËR SHKAK TË FLAMURIT SHQIPTAR, NUK LEJOJNË MËSIMIN E SHQIPES

Prindër dhe nxënës në ishullin e Kretës nuk kanë ...

SHBA, VRITET NJË STUDENT DHE PLAGOSEN 5 TË TJERË NË KOLEGJ

Një student ka mbetur i vdekur dhe 5 të tjerë ...

RAKIPI DHE REHOVECI KËRKOJNË KTHIMIN E IMUNITETIT, ANKIMOJNË NË GJYKATË

Ish deputeti Aqif Rakipi ankimon në Gjykatën e ...

BARKIÇI: JAVA MË E KEQE E PESHËNGRITJES SHQIPTARE

Pas publikimit të lajmit se peshëngritësja ...

TUFI: PISTA E TARTANIT NË KUSHTE PERFEKTE

Në stadiumin “Loro Boriçi” tashmë edhe pista e ...

KAPITENI I EKIPIT U-19 FIRMOS ME VLLAZNINË

Tek Akademia e Vllaznisë pasditen e së dielës ...

NË SHKODRËN E 1001 PROBLEMEVE…

Një qytet si Shkodra përvec resurseve të medha, ...

ERË PROTESTASH DHE ZGJEDHJESH NË PD

Me stinën e protestave Partia Demokratike e ...

GJONAJ PARALAJMËRON PUNONJËSIT E BURGJEVE:TË GJITHË NË VETTING

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ...

EUROPA NË ALARM, VIDHET NË BELGJIKË KAMIONI ME 34 MIJË LITRA KIMIKATE

Një kamion që besohet të ketë rreth 34,000 litra ...

RRJEDHJE GAZI, EVAKUOHEN 1450 PERSONA

Afro 1.450 persona janë evakuuar nga një lokal ...

18 TË ARRESTUAR NË ITALI, MES TYRE EDHE SHQIPTARË

18 persona kanë përfunduar në prangat e ...

KRONIKE
KANOS ISH KUNATEN,NDIQET PENALISHT

Një 41-vjeçar me banim në Kamzë është nën hetim ...

GRABITET ME DHUNË NJË PIKË E KËMBIMIT VALUTOR

Një pikë e këmbimit valutor ka rënë pre e ...

MJETI DEL NGA RRUGA DHE PËRPLASET ME PISHAT,PLAGOSET RENDE DREJTUESI

Nje aksident rrugor ka rezultuar me pasoja per ...

MARKETING
RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    --------------

POLITIKE

E marte, Jan 23 2018

Mimoza Hafizi, deputete e LIBRA-s, ka folur për herë të parë në media për përjashtimin e saj nga kjo parti. Hafizi thote se përjashtimi i saj është një makinacion i sajuar.

E marte, Jan 23 2018

Në një sondazh të zhvilluar online nga agjensia e spektakleve “Buna 1”, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, është vlerësuar nga votuesit me 40 % të votave si politikani i vitit.

Në garën ku morën pjesë 48 mijë shqiptare, drejtuesi politik i këtij qarku për Partinë Socialiste është vlerësuar si politikani më i mirë.

 

Përpos Bushatit në garë ishte dhe zëvëndëskryeministrja Senida Mesi dhe dy deputetët e djathtë, Romeo Gurakuqi dhe Izmira Ulqinaku. Ky sondazh ka qëndruar i hapur për 1 muaj e gjysëm. Ndarja e cmimeve është bërë në një aktivitet të organizuar në teatrin Migjeni në Shkodër.

E marte, Jan 23 2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar mbledhje pa praninë e mediave me strukturat e PD-së në Shkodër. Kryetari i partisë opozitare më të madhe në vend u shpreh se kjo qeveri nuk mund të ndalë 120 mijë shqiptarë në shesh në 27 Janar.

E marte, Jan 23 2018

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë.

E marte, Jan 23 2018

Ish deputeti Aqif Rakipi ankimon në Gjykatën e Administrative vendimin e KQZ-së për heqjen e mandatit. Brenda javës Ish deputeti Aqif Rakipi do të ankimojë në Gjykatë heqjen e mandatit, po kehtu edhe ish deputeti i LSI-së, Gledion Rehoveci

E marte, Jan 23 2018

Partia Demokratike paraqiti prova të reja për kandidaturat e pëzgjedhura me short një ditë më parë për anëtarë të KLGJ dhe KLP, që sipas saj janë në kundërshtim me ligjin e në shkelje të rekomandimeve të ONM

E marte, Jan 23 2018

Me stinën e protestave Partia Demokratike e shkodrës behet gati edhe për nje process tjetër tejet të rëndësishëm. Që tani kane nisur te hidhen zaret per pasuesin e Ramiz Cobaj në krye të partisë Demokratike ne Shkodër. Edhe pse procesi I zgjedhjeve pritet te finalizohet ne muajin korrik të këtij viti, Brenda radheve te parties demokratike kane nisur të përfliten edhe emrat per kandidatë për Kryetar të Partisë Demokratike ne Shkodër. Lista nuk është shume e gjatë, edhe pse janë të shumtë ato të cilët kërkojnë te jene kryetar të deges se parties demokratike ne Shkodër.

E marte, Jan 23 2018

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka deklaruar sot në Bruksel se Greqia dhe Shqipëria kanë bërë hapa të mëdha në bisedimet për çështjet dypalëshe të zhvilluara këtë fundjavë në qytetin e Korçës. Kotzias ka theksuar se ka informuar kolegët e Bashkimit Europian që janë tepër të interesuar për ecurine e Shqipërisë, për takimin e Korçës si dhe atë të Kretës, duke i cilësuar negociatat si të suksesshme. “Ramë dakord për çështje për të cilat kishte mosmarrëveshje dhe ishin të pazgjidhura për 70 vjet dhe kjo ka sjellë edhe si rezultat takimin që do të kenë në Samitin e Davosit të Zvicrës pasnesër kryeministrat Tsipras dhe Rama.

Faqja 1 ne 530
Aktualitet
RRITET NUMRI I TURISTËVE NË 2017-ën NË SHKODËR

Turizmi përgjtë 2017-ës ka njohur rritje të ...

RASTI I ARIELES, KËMBANA ALARMI DHE NË SHKODËR

Vrasja e Ariela Muratit nga i riu me te cilin nuk ...

I FTOHTI, RREZIKOHEN TË SËMURËT KARDIAK

Muaji Janar dhe Shkurt jane muajt me te ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 161 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet