Policia e Korçës ka arrestuar tre punonjës të Hetimit Tatimor- Tiranë, pasi akuzohen për shpërdorim detyre.

Në pranga u vunë Maluen Hoxha, 30 vjeç nga Tirana, Alban Kapo, 28 vjeç dhe Idajet Vrapi, 28 vjeç, banues në Durrës.

“Këta punonjës në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën, pasi kundrejt një shume prej 30.000 lekë, kanë favorizuar një subjekt tregtar në qytetin e Korçës, duke i shmangur masën administrative”, sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale bazuar në nenet 248/25 dhe 259/25 të Kodit Penal.