Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë, të moshës 45-vjeç dhe një tjetër 22-vjeç.

Gjatë kontrollove të saj policia ka ndaluar fillimisht një mjet ku u gjetën 4 çanta me 63 kg 758 gram marijuanë ku si pasojë ra në pranga drejtuesi i mjetit. I arrestuari i dytë u ndalua pasi shërbente për kontrollin e rrugës ku transportohej drogë.

Ndërkohë që lidhur me këtë rast u ngrit dhe një tjetër akuzë lidhur me të burgosur shqiptar në burgun e Greqisë i cili dyshohet se ishte i përfshirë në këtë rast të trafikut të drogës.