Një shqiptar është vënë në pranga gjatë ditës së sotme në Rimini.28-vjeçari Gentian Dulaj akuzohet se ka qëlluar dhe vrarë një senegalez.

Bëhet fjalë për një krim të ndodhur mesnatën e datave 17-18 prill të këtij viti në San Guliano, Rimini.Viktima është Makha Niang.

Sipas policisë italiane, shqiptari Dulaj është arrestuar pak kohë pas këtij krimi, për një tjetër, trafik e shitje droge.