Policia italiane ka prangosur një shqiptar pasi në pjesë të motorit të makinës kishte fshehur një sasi droge e llojit marijuanë dhe kokainë.

Pas konstatimit të drogës, autoritetet kryen menjëherë arrestimin e 32-vjeçarit shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.