Eshtë arrestuar një doganier për shpërdorim detyre.

Ka lejuar kalimin e mallrave kontrabandë por është vënë në pranga doganieri në pikën e kalimit kufitar në Kapshticë.

Në pranga Lulzim Kodra 59 vjeçar banues në Sovjan, Maliq.
Janë arrestuar edhe tre persona të tjerë dhe një është shpallur në kërkim. Ata janë R.Sh, 29 vjec; K. M 23 vjeç; P. V, 45 vjeç.

Ata u ndaluan në automjetin e tyre pasi iu gjet mall i futur kontrabandë