Samsung së fundmi ka prezantuar modelin më të ri që pritet të dalë në treg Galaxy J7 2016″>2016.

Sipas disa informacioneve më të fundit të publikuara në uebfaqen Winfuture.de. Galaxy J7 pritet të vijë me ekran5.5-inç AMOLED Full HD, ndër specifikat tjera të Galaxy J7 (2016″>2016) përfshihen edhe procesori Snapdragon 615 ose Exynos 7870 (ndoshta me tetë bërthama), 3 gigabajt të RAM memories dhe 16 gigabajt të memories së brendshme me mundësi zgjerimi përmes kartelës microSD. Gjithashtu pritet që telefoni të ketë kamerën kryesore prej 13 megapikselë dhe atë të përparme prej 5 megapikselë.

/ Star Plus TV /