Dalin formacioinet zyrtare për ndeshjen Shqipëri-Izrael, e cila do luhet në ”Elbasan Arena” prej orës 20:45 minuta. Ndeshja është e vlefshme për Ligën e Kombeve, një kompeticion ky i ri i FIFA-s. Christian Panucci ka bërë disa ndryshime në formacion.

Kuqezinjtë do zbresin në fushë me Strakoshën në portë, Hysajn, Veselin, Gjimshitin dhe Binakun në mbrojtje, Xhakën, Bashën dhe Memushajn, Hyka dhe Gavazaj do jenë më të avancuar në ndihmë Sidrit Gurit i vetëm në vijën e parë të sulmit.

Formacionet zyrtare

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Binaku, Xhaka, Basha, Memushaj, Gavazaj, Hyka, Guri.
Izraeli: Haimov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Natço, Zahavi, Kajal, Dabur, Jeini, Tuatha, Peretz