Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Paskuqan. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30, ndërsa policia ka rrethuar zonën për të prangosur autorin.

I plagosuri është Urim Vata rreth 55 vjeç, ndërsa sipas policisë është qëlluar në këmbë nga persona të paidentifikuar.

55 vjeçari aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë që po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.