Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas padisë së PD-së dhe LSI-së ndaj tij për çështjen e denoncimit të oficerit Emiljano Nuhu, ku implikohej në dhunimin e një vajze djali i deputetit socialist.

Rama i quan gjysmagjela Spahon dhe Vasilin dhe shpreh gatishmërinë për tu hetuar, ndërsa thotë se mezi pret fundin e dy babaleve. Por kryeministri nuk heq dorë nga paketa antishpifje.

“Dy gjysmagjela të opozitës së shpërndarë më paskan kallëzuar në Prokurori në emër të heroit të filmit Babale 2🙃 I falenderoj dhe plotësisht gati të hetohem,

duke pritur me durim që Prokuroria t’i nxjerrë fundin të dy Babaleve, ndërkohë që puna për Paketën Antishpifje vazhdon😊”, shkruan Rama.

Dy krerët e grupeve parlamentare PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili depozituan në Prokurorinë e Tiranës sot një padi penale ndaj kryeministrit Edi Rama për 4 akuza.

Sipas PD-LSI, Rama kanosi për shkak të detyrës oficerin Emiljano Nuhu, ka kryer veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës, ka kanosur për të mos kallëzuar.

Rama Tw