Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për të marrë postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

“Presidenti në krye të punës. Për Presidentin e para është Kushtetuta dhe sundimi i ligjit. NO MORE FAKE STATE. Shqipëria e para”thotë Meta.