Kryeministri Edi Rama ka shkuR  në spitalin e Traumës për të parë nga afër situatën e efektivëve të policisë të lënduar gjatë protestës para Kuvendit paraditen e sotme
Banorët e presin me thirrjen Turp! Turp!

“Është hera e parë që një parti politike merr përsipër që bashkë me një grup njerëzish që janë zaptues trojesh dhe të keqkuptuar pa lidhje kundër interesit publik. Nuk kanë për ta frenuar dot. Prerja e gishtave është vijë e kuqe”

Nderkohe nje protestues qe ndodhej para spitalit te traumes ka tentuar te qelloje me kepuce Ramen por nderhyrja e shoqeruesve ka bere qe kepuca te mos e godase Kryeministrin.Personi qe ka qelluar eshte shqoqerur menjehere nga policia .