Disa raste të pastra për shënim dhe një 11-metërsh i mohuar. Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes Lituani-Shqipëri për Ligën e Kombeve.

Skuadra kuqezi ishte dukshëm dominuese në lojë, me Seferin si rrezikun kryesor përpara portës së vendasve. Gjithsesi, sulmuesi nuk arriti të dërgojë topin në rrjetë, duke lënë të pandryshuara shifrat në fraksionin e parë të sfidës.