Ditën e premte, 2 nëntor 2018, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranët mesatare.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 13/24°C
Zonat e ulëta 15/29°C
Zonat bregdetare 19/30°C