Një zjarr është regjistruar mesditën e së dielës në afërsi të Shëngjinit në zonën e Knallës.

Flakët janë përhapur me shpejtësi si pasojë e erës në zonë. Zjarrëfikset ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Sipas informacioneve dyshohet se zjarri të jetë vënë qëllimisht për të djegur kallamishtet dhe ferrat, por era që po fryn ka bërë që zjarri të dilte jashtë kontrollit.