Policia italiane arrestoi 43 pjesëtarë të 2 organizatave të mëdha të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë.

Operacioni i quajtur “Shefi” ka vënë në pranga 43 persona, identitetet e të cilëve nuk bëhen të ditur ende. Në operacion janë përfshirë Dia, Guardia di Finazia, Interpol dhe Policia Shqiptare.

Mësohet se të arrestuarit trafikonin në tregun ndërkombëtar sasi shumë të madha të marihuanës, kokainës dhe hashash. Mësohet se ata e trafikonin drogën duke përdorur mjetet lundruese