Në një deklaratë për shtyp zëvendësdrejtorja e policisë së shtetit Aida Hajnaj bëri të ditur rezultat pas kontrolleve të një dite më parë të forcave RENEA, FNSH-së dhe strukturave të tjera në lagjet e Shkodrës.

Policia ka arrestuar 4 shtetas, një i shpallur në kërkim dhe ka sekuestruar 3 armë zjarri, 6 mjete të blinduara dhe disa sende të tjera