Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e fshatit hoten, pjesë e njësisë administrative bushat. Sipas informacioneve, drejt vendin të ngjarjes kanë shkuar zjarrëfikëset me forca të shumëta zjarrfikëse për të neutralizuar flakët. Fillimisht, zjarri është pikasur nga banorët e zonës, të cilët kanë njoftuar repartin e zjarrfikëses.

Ky është zjarri i parë përgjatë këtyre ditëve të nxehta të korrikut dhe gushtit, ndërsa rreziku është shtuar së tepërmi për shkak të thatësirës që ka kapluar Shkodrën.

 

LAJMET E FUNDIT NE KOHE REALE