Zyra e shtypit e Kyeministrit Edi Rama në një njoftim për mediat ka bere te ditur se diten e shtunde  në orën 11.00, ne hotel Colosseo në Shkodër do të mbledhe Asamblene e Madhe .

Ne këtë takim pritet te jenë edhe Ministri i Brendshën Sander Lleshaj dhe Ministria e Arsimit Besa Shahini.

Vizita e Ramës  në Shkodër vjen dy ditë pas vizitës së Bashës .