Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në shkodër ku është shenuar viktima e parë nga bora .

Nga shembja e një karburanti një përson ka humbur jetën . Viktima është shtetasi Tonin Loci 53 vjeç .

janë pamje nga vendi i ngjarjes në hyrje të qytetit të Shkodrës , ku kanë shkuar forca të shumta të policisë dhe zjarrëfikses për të nxjerrë nga rrënojat trupin e viktimës .

Nga hetimet paraprake shembja e strehës së karburantit ka ardhur si pasojë e peshës nga bora.

Sipas policisë pa pasditën e sotme një tjetër strehë karburanti po e së njënjtës firmë është shembur në zonën e fermentimit .