Një bombol gazi ka shpërthyer në lagjen “18 Shtatori” të Gjirokastrës.

Nga informacionet e para të mbërritura mësohet se shpërthimi ka shkaktuar zjarr dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje.

 

Nuk dihen dëmet që janë shkaktuar dhe nëse ka të lënduar nga shpërthimi që u raportua rreth orës 15:15 minuta.