Një shpërthim me tritol është regjistruar gjatë natës në një automjet në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur pranë stacionit të Trenit, në lagjen ’24 maji’. Nuk ka persona të lënduar
Mësohet se mjeti ka qenë i parkuar. AA 720 FD

Policia e mbërritur në vendngjarje, ka nisur hetimet për zbardhjen dhe sqarimin e shpërthimit.