Shqipëria e ka mbyllur me fitore ndeshjen eliminatore të Europianit kundër Andorës.

Në ndeshjen që u luajt luhet në transfertë, në 45 minutat e para vendosi goli i Armando Sadikut, sulmuesit që përfitoi nga dalja e gabuar e portierit kundërshtar për të dërguar topin në rrjetë.

Ne pjesen e dyte, ishte Balaj ai qe dyfishoi rezultatin per kuqezinjte me ane te golit te shenuar prej tij ne minute e 86-te.

Ne minuten e 95-te, ka qene Abrashi qe e ka çuar ne tre numrin e golave per Shqiperine.

Kujtojmë se Shqipëria vjen pas humbjes 0-2 me Turqinë tre ditë më parë, disfatë e cila solli edhe shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Në ndeshjen sotme kuqezinjtë u drejtuan  nga Ervin Bulku dhe ndihmësi i tij Sulejman Mema.