Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook shprehet se Shqipëria po bën hapa prapa sa i përket zhvillimit ekonomik.

STATUSI I PLOTE

Shqiptaret shpenzojne gjithnje e me pak, pra kane hallin kryesor vetem mbijetesen.
Inflacioni i korrikut 1.4%.

Buxheti i familjes shqiptare ne agoni te thelle.Ekonomia ne krize te thelle pasi s’ka as investime as te huaja dhe as vendase.

Nuk ka paketa te verteta efektive nga qeveria qe realisht ndihmojne bisnesin te ece dhe te mbijetoje.

Praktikisht Shqiperia po ha veten dhe zhvillimi ekonomik po ben hapa shkaterrimtare prapa.

Vetem e vetem demagogji dhe premtime mashtruese kjo eshte vetem ajo qe di te beje rilindja.