Një sherr masiv ka ndodhur në orën e para të mëngjesit në sheshin e Cascine në Firence.

Siç raporton policia italiane janë ndaluar dhe identifikuar të paktën 14 persona, 11 prej të cilëve janë shtetas indianë, ndërsa 2 të tjerët njeri është nga Sri Lanka dhe tjetri një nga Shqipëria.

Mendohet se sherri ka nisur si një debat i thjeshtë më pas ka degjeneruar në dhunë masive, ku të paktën dy grupe prej 30 personash janë përfshirë në të.

Gjatë sherret siç shkruajnë mediat italiane janë përdorur shishe, sinjalistike rrugore dhe mjete të tjera të fort.

Të paktën 4 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa policia po mundohet të zbardhë të gjithë episodin duke përdorur edhe kamerat.

PUBLICITET