PLAGOSJE ME THIKË NË SHKODËR, ARRESTOHET 28 VJEÇARI. Blute e Shkodres kane nisur procedimin penal dhe kane bere shpalljen ne kërkim dhe arrestimin e shtetasit Zef Gjergji, vjeç 28, banues në Shkodër, pasi ne vendin e quajtur Dobraç, Komuna Rrethina Shkoder, gjatë një konflikti të çastit ka goditur me thike, duke i shkaktuar dëmtime të lehta në krah dhe trup, jashtë rrezikut për jetën shtetasit S. M., vjeç 32, banues në Shkodër.

Nderkohe blute e Shkodrës kane nisur procedimin penal ne gjendje te lire per nje 30 vjecar banues në fshatin Koplik i Sipërm, Malësi e Madhe, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e tij, në fshatin Koplik i Sipërm, u gjetën dhe sekuestruan 3 (tre) makineri lojra fati pa dokumetacionin përkatës.