MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 3 viktima dhe 103 raste të reja me COVID-19.

Bie në sy se tashmë stafetën e rasteve e ka marrë Kumanova me 26 të tilla, teksa Shkupa ka gjysëm e saj, 13. Ndërkohë edhe Gostivari ka 15 raste kurse qytetet e tjera kanë më pak se 10.

Ndërkohë edhe numri i të shëruarve ishte i lartë së fundmi pasi 187 pacientë fituan betejën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.