Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët e djathtë. Në fokus të diskutimeve është situata politike në vend.

Në fokus të mbledhjes janë zhvillimet politike dhe vendimet për aksionin opozitar.