LAJME
U AKUZA SE VOTOI NË EMËR TË DEPUTETVE TË OPOZITËS,REAGON BALLA

Pas fotove dhe akuzave që kanë qarkulluar ditën e ...

KRYEMADHI-RAMËS: SA TË MARR FRYMË, NUK DO PISH KAFE I QETË

'Ndalimi i anëtareve të LRI, me urdhër të Ramës'. ...

VOTIMI PËR KRYEPROKURORIN, PD NXJERR PROCESVERBALIN: I PAVLEFSHËM

Deputetët e Partisë Demokratike denoncuan ...

AMBASADA E SHBA: KRYEPROKURORI QË REFUZONTE TË HETONTE POLITIKANET IKU

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ...

MBYLLET MBLEDHJA PD-LSI: NGA JANARI PROTESTA INTENSIVE

Përfundon mbledhja e përbashkët e grupeve ...

BASHA- BERISHA: QEVERIA PO KAP DREJTËSINË

Në oborrin e parlamentit kreu i PD-së Lulzim ...

“SHKODRA 2017” TURNEU I HANDBALLIT

Të dielën në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ...

VLLAZNIA B – TËRBUNI, NJË TJETËR HUMBJE PËR SHKODRANËT

Vllaznia B ka pësuar një tjetër humbje në ...

KALAJA: MORËM NJË FITORE ME VLERA

Ka qënë protagonist mjaft i rëndësishëm në dy ...

“YJET E SË ARDHMES” ME TINKA KURTIN

Në vazhdën e festimeve për 85-vjetorin e aktores ...

RAMA: KY ËSHTË TURPI I OPOZITËS

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një konferencë ...

VASILI: VETTINGU VDIQ, SOT KRYEMINISTRI ËSHTË EDHE KRYEPROKUROR

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit ...

PROFILI I KRYEPROKURORES SË PËRKOHSHME ARTA MARKU

Arta Marku 41-vjeçarje u diplomua në shkollën e ...

MES TYMIT NË KUVEND BETOHET KRYEPROKURORJA E PËRKOHSHME

Kuvendi i Shqipëris ka votuar mes tensioneve Arta ...

“TYM E FLAKË”, ARTA MARKU KRYEPROKURORE

Mes kaosit dhe tymueseve në sallën e Kuvendit dhe ...

PROTESTUESIT PËRPLASEN ME POLICINË, TENSION PËRPARA PARLAMENTIT

Protesta e opozitës përpara parlamentit ka ...

KRYEMADHI: RAMA FRIKACAK, PARLAMENTI TREGOI SE I PËRKET HABILAJVE

Kryetari i LSI, Monika Kryemadhi përpara ...

SERISH PERPLASJE FIZIKE NE KUVEND

Tensione sërish në Kuvend në momentin kur Ruçi ...

BERISHA, “DHEMB PËR DHËMB” NË KUVEND

 Pas pushimit prej 5 minutash Kryetari i Kuvendit ...

KRONIKE
DO U SHEMBET BANESA FAMILJA KËRCËNON ME VETËFLIJIM

Banesa e familjes Hoxha pranë ministrisë së ...

POLICIA TREGON SA EFEKTIVË JANË PLAGOSUR, HESHTJE PËR QYTETARËT

Policia ka reaguar në lidhje me dhunën në ...

RRËSHQET NGA FURRNELLI I GALERISË SË MINIERËS, PLAGOSET I RIU

Një 27- vjeçar është plagosur gjatë ditës së ...

KANOS NËNËN ME THIKË, ARRESTOHET 25-VJEÇARI

Një 25-vjeçar ka kanosur me thikë nënën e tij ...

MARKETING
AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM 

FAMILJARËT E ELEKTIÇISTIT QË HUMBI JETËN:KËRKOJMË NDIHMËN E SHTETIT

  • E merkure, Dhj 06 2017

Një 50 vjeçar, punonjës i Oshee në Fier humbi jetën pak ditë më parë dukë rregulluar një defekte në një shtyllë të tensionit të lartë.

Sabri Vriga në fshatin Ngjeqar ka lënë pas nënën, gruan dhe dy fëmijë. Familjarët kërkojnë ndihmën e shteti pasi Sabriu ishte i vetmi burim të ardhurash për ata. Pak ditë më parë 50 vjeçari Sabri Vriga, punonjës në OSHEE në Fier ndërroi jetë ndërsa po rregullonte një defekt në shtyllën e tensionit të lartë në fshatin Drizë të Fierit. Report tv ka shkuar në shtypin e të ndierit në fshatin Ngjeqar të Fierit dhe ka kontaktuar me familjarët të cilët përveç dhimbjes ata tashmë do të përballen edhe me pamundësinë për të pasur një jetë normale, pasi familja mbahej vetëm më të ardhurat e kryefamiljarit.

Nëna e Sabriut, Kadrie Vriga me lot në sy tregon se djali i saj ka qenë i papërtuar për punën madje punonte edhe në punë që nuk i takonin ati. Shqetësimi i saj është se pas largimit të tij nga familja do të përballet me vështirësi financiare, pasi ai ka lënë pas gruan dhe dy fëmijë. “Djali im ishte në punë si të gjitha herët e tjera, kishte 19 vjet në punë ditën e fundit të tragjedisë nuk u kthye, hipur në shtyllë në krye të detyrës,çfarë të them për dhembjen që kam,” shpjegoj nëna Kadrie Vriga. “Tani më ka lënë mua mbrapa me dhimbje të madhe edhe gruan në moshë të re, më la dy fëmijë të ndihmohen nga shteti tu lidhet pension po ashtu edhe gruaja se është pa punë,”tregoj nëna e të ndierit. Ndërkohë bashkëshortja e Sabriut, Mirela kërkon nga shteti që t’i lidhet një pension pasi burri i saj humbi jetën në krye të detyrës, ndërkohë që fëmijët janë akoma në shkollë dhe nuk me çfarë të kujdeset për ta.

“E nisa në mëngjes në punë në krye të detyrës, në darkë u bë ajo që ndodhi kam ngelur në mes të rrugës, unë dua të marr gjakun e burrit, djali është 23 vjeç është pa punë edhe unë gjithashtu, në duam mundimin e burrit kemi ngelur përjashta tani, dua të lidhet asistencë sipas ligjit,”tha bashkëshortja Mirele Vriga. 50 vjeçari Sabri Vriga kishte hipur në një shtyllë të tensionit të larte dhe nga të dhënat e marra nga dëshmitarët ai ka pasur një kontakt me një nga telat përcjellës të tensionit të lartë i cili i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Lidhur me këtë ngjarje ka nisur edhe një hetim, ndërkohë që dy elektricistët e tjerë të cilët kanë qenë së bashku me 50 vjeçarin Vriga janë shoqëruar në polici. Për ta është dhënë masa e arrestit me burg deri në sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Publikuar ne SOCIALE
Aktualitet
NGA PËRPLASJET JASHTË KUVENDIT U PLAGOS DHE NJË EFEKTIV I "SHQIPONJAVE"

Një efektiv i "Shqiponjave" është plagosur gjatë ...

SINJALISTIKA NË RRUGËN E PREKALIT!

Kjo pjese e rruges qe lidh qytetin e Shkodres me ...

LUMI KIR RRËZON SHTYLLAT E ENERGJISË

Vershimi i lumit Kir demtoi disa shtylla dhe ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 274 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet