LAJME
U AKUZA SE VOTOI NË EMËR TË DEPUTETVE TË OPOZITËS,REAGON BALLA

Pas fotove dhe akuzave që kanë qarkulluar ditën e ...

KRYEMADHI-RAMËS: SA TË MARR FRYMË, NUK DO PISH KAFE I QETË

'Ndalimi i anëtareve të LRI, me urdhër të Ramës'. ...

VOTIMI PËR KRYEPROKURORIN, PD NXJERR PROCESVERBALIN: I PAVLEFSHËM

Deputetët e Partisë Demokratike denoncuan ...

AMBASADA E SHBA: KRYEPROKURORI QË REFUZONTE TË HETONTE POLITIKANET IKU

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ...

MBYLLET MBLEDHJA PD-LSI: NGA JANARI PROTESTA INTENSIVE

Përfundon mbledhja e përbashkët e grupeve ...

BASHA- BERISHA: QEVERIA PO KAP DREJTËSINË

Në oborrin e parlamentit kreu i PD-së Lulzim ...

“SHKODRA 2017” TURNEU I HANDBALLIT

Të dielën në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ...

VLLAZNIA B – TËRBUNI, NJË TJETËR HUMBJE PËR SHKODRANËT

Vllaznia B ka pësuar një tjetër humbje në ...

KALAJA: MORËM NJË FITORE ME VLERA

Ka qënë protagonist mjaft i rëndësishëm në dy ...

“YJET E SË ARDHMES” ME TINKA KURTIN

Në vazhdën e festimeve për 85-vjetorin e aktores ...

RAMA: KY ËSHTË TURPI I OPOZITËS

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një konferencë ...

VASILI: VETTINGU VDIQ, SOT KRYEMINISTRI ËSHTË EDHE KRYEPROKUROR

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit ...

PROFILI I KRYEPROKURORES SË PËRKOHSHME ARTA MARKU

Arta Marku 41-vjeçarje u diplomua në shkollën e ...

MES TYMIT NË KUVEND BETOHET KRYEPROKURORJA E PËRKOHSHME

Kuvendi i Shqipëris ka votuar mes tensioneve Arta ...

“TYM E FLAKË”, ARTA MARKU KRYEPROKURORE

Mes kaosit dhe tymueseve në sallën e Kuvendit dhe ...

PROTESTUESIT PËRPLASEN ME POLICINË, TENSION PËRPARA PARLAMENTIT

Protesta e opozitës përpara parlamentit ka ...

KRYEMADHI: RAMA FRIKACAK, PARLAMENTI TREGOI SE I PËRKET HABILAJVE

Kryetari i LSI, Monika Kryemadhi përpara ...

SERISH PERPLASJE FIZIKE NE KUVEND

Tensione sërish në Kuvend në momentin kur Ruçi ...

BERISHA, “DHEMB PËR DHËMB” NË KUVEND

 Pas pushimit prej 5 minutash Kryetari i Kuvendit ...

KRONIKE
DO U SHEMBET BANESA FAMILJA KËRCËNON ME VETËFLIJIM

Banesa e familjes Hoxha pranë ministrisë së ...

POLICIA TREGON SA EFEKTIVË JANË PLAGOSUR, HESHTJE PËR QYTETARËT

Policia ka reaguar në lidhje me dhunën në ...

RRËSHQET NGA FURRNELLI I GALERISË SË MINIERËS, PLAGOSET I RIU

Një 27- vjeçar është plagosur gjatë ditës së ...

KANOS NËNËN ME THIKË, ARRESTOHET 25-VJEÇARI

Një 25-vjeçar ka kanosur me thikë nënën e tij ...

MARKETING
AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  "PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  --------------

SPORT

E hene, Dhj 18 2017

Të dielën në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” është ogranizuar turneu “Shkodra 2017” në sportin e handbollit ku pjesë e këtij organzimi janë skuadrat si ekipi i Vllaznisë, Prizëreni, Ulqini dhe Katrioti Ferizaj. Një turne ky vërtetë i veçantë ku ka bashkuar ekipet shqiptare në tre trevave shqipfolëse të Shqipërise, Kosovës dhe Malit të zi.

E hene, Dhj 18 2017

Vllaznia B ka pësuar një tjetër humbje në ndeshjen ndaj Tërbunit në rezultatin 0-1 gol që u shënua në minutën e 10 nga Mezini. Gjithësesi ajo që ka çuditur në këtë ndeshje ka qënë së pjesa e parë e këtij takimi ka zgjatur 43 minuta e jo 45 siç është në rregullore. Kjo gjë është kundërshtuar jo pak nga futbollistët dhe trainer i Vllaznia B Ervis Kraja ku ky i fundit pasi ka debatuar me arbitrin është dënuar që në pjesën e dytë të këtij takim të mos ulet në pankinë.

E hene, Dhj 18 2017

Ka qënë protagonist mjaft i rëndësishëm në dy ndeshjet e fundit të Vllaznisë bëhet fjalë për mesfushorin Arlind Kalaja. Ai edhe në takimin e javës së kaluar ndaj Tiranës ka qënë pikërisht goli i tij që id ha fitoren kuqebluve në këtë takim. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në ndeshjen e Vllaznisë me Kamzën e cila u zhvillua në stadiumin “Loro Boriçi” ku Arlind Kalaja shprehet se ishte një fitore me vlera.

E diel, Dhj 17 2017

Vllaznisë I ka mbetur edhe një ndeshje për të mbyllur sezonin e sivjetshëm në Kategorinë Superiore e më pas ekipi shkodranë të gjithë foksuin do ta ketë tek merkato e janarit. Deri më tani shumë emra janë përforlur portalet on-line si afrime të mundshme pranë ekipit kuqeblu. Pero Pejiç, Xhevahir Sukaj, Ndriçim Shtubina e ndonjëtjetër janë disa nga emrat që citohen si mundësi që mund të bëhen pjesë e Vllaznisë por deri më tani akoma nuk është dhënë ndonjë emër konkret.

E diel, Dhj 17 2017

Andi Ribaj është edhe shënuesi I golit të parë në ndeshjen Vllaznia – Kamza në “Loro Boriçi”. Pas përfundimit të këtij takimi sulmuesi  shprehet se pavarësisht që kundretjë tij ka pasur reagime të ndryshme pasi isha pa stërvitje por shpreson që më kalimin e kohës të arritjë në rezultate positive.

E diel, Dhj 17 2017

 Vllaznia ka arritur një tjetër fitore ku kësaj rradhë si rivale kishte ekipin e Kamzës ku në këtë sezon futbollistik kamzalinjtë kanë arritur një ecuri shumë të mirë të cilët aktualisht renditen në vendin e 4 të tabelës së klasifikimit në kuotën e 23 pikëve. Pas përfundimit të këtoj takimi I cili u mbyll në rezultatin 3-2 traineri Ernest Gjoka është shfaqur I kënaqur më këtë fitore por shprehet se pavarësisht 3 pikëshit të marrë problem tek Vllaznia vazhdon të mbetet ana psikologjike duke I cilësur çdo ndeshje si një test për ta.

E diel, Dhj 17 2017

Francezi i Realit të Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas triumfit në Kupën e Botës për klube, ku spanjollët triumfuan minimalisht me gol të Ronaldos. Zidane nuk është frenuar thurë lëvdata për të besuarit e tij për fitimin e trofeut, ndërsa tashmë shikon vetëm nga “El Clasicos” e së shtunës së ardhshme.

E shtune, Dhj 16 2017

Real Madrid ka mundur 1-0 ekipin brazilian të Gremio-s në finalen e Botërorit për Klube që sapo është mbyllur në Abu Dhabi. Madrilenët janë bërë skuadra e parë në histori që ka fituar këtë kompeticion dy herë radhazi. Gjithashtu, skuadra e Zinedine Zidane ka barazuar Barcelona-n si skuadra me më shumë Botërore për Klube të fituar, me 3 trofe.

Faqja 1 ne 442
Aktualitet
NGA PËRPLASJET JASHTË KUVENDIT U PLAGOS DHE NJË EFEKTIV I "SHQIPONJAVE"

Një efektiv i "Shqiponjave" është plagosur gjatë ...

SINJALISTIKA NË RRUGËN E PREKALIT!

Kjo pjese e rruges qe lidh qytetin e Shkodres me ...

LUMI KIR RRËZON SHTYLLAT E ENERGJISË

Vershimi i lumit Kir demtoi disa shtylla dhe ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 295 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport

Publicitet