Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë.

Sipas të dhënave të para, ngjarja ka ndodhur në Ishull Lezhë, ku është qëlluar me armë ndaj shtetasit Arben Gjini, i cili ka marrë një plumb në këmbë dhe në një në shpatull.

I plagosuri është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë. Nga policia ende nuk ka njoftim.

Të dy personat ndodheshin në një lokal dhe janë konfliktuar
Në Kolsh – Lezhë, është gjetur i djegur një mjet tip Benz.