Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur në shtetin fqinj, ku është sulmuar me bombë molotov, një agjenci turistike shqiptare.

Sulmi ka ndodhur gjatë orëve të natës, dhe dyshohet se është bërë nga ekstremistët e djathtë.

Ky sulm vjen dy ditë pas vrasjes së ushtarit ekstremist grek, Konstantinos Kacifa nga RENEA. Paraprakisht mësohet se nga sulmi në agjenci ka vetëm dëme materiale.

PUBLICITET