Kryeministri Edi Rama nuk do te jete i pranishem ne takimin e neserm qe do te jete ne Shkoder.

Burime prane qeverise bejne me dije se Rama nuk ka qene i parashikuar qe te vije ne Shkoder ne takimin qe do te zhvillohet.

Sipas burimeve te vetmit qe pritet te vijne jane ministri i brendshem Sander Lleshaj, ministrja e arsimit Besa Shahini dhe kreu per politikat e jashtme ne Parlament Ditmir Bushati.

Kreu i qeverise sipas burimeve ka nje axhende tjeter per neser te percaktuar kohe me pare ndaj nuk do te jete ne Shkoder pasi nuk ka qene e parashikuar.