Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira pritet të mbërrijë në Shqipëri.

Pas suksesit që këngëtarja pati në Eurovizion me këngën “Fuego”, ajo pritet të performojë në Tiranë në datën 27 korrik.

Foureira është shqiptarja e tretë që rikthehet në Shqipëri me një sukses mbi shpinë.

Gjatë qershorit në Sheshin Skënderbej kanë performuar dy artistët e tjerë shqiptarë, Ermal Meta dhe Rita Ora.