Te shtena me arme zjarri jane degjuar mesditen e se merkures ne lagjen “Rus” te qytetit te Shkodres

Mesohet se dy persona kane mbetur te plagosur e dyshohet se njeri ka nderruar jete ne spital.Viktima shtetasi me iniciale F.F dhe i plagosur shtetasi me iniciale F.M.

Në vendngjarje janë gjetur 9 gëzhoja. Ngjarja ka ndodhur në një zonë shumë të populluar.

Ndërkohë që në zonën e Livadhes në Dobrac është gjetur një motocikletë e djegur.

Nuk dihet ende se kush ishte shënjestra e këtij atentati, por ngjarja ka tronditur qytetin në një orë kur fluksi i lëvizjeve është i lartë.