Një minorene ka konsumuar medikamente mjekësore, në tentativë për ti dhënë fund jetës së saj.

Ngjarja ka ndodhur në Lushnje, ku sipas Policisë vendore, mësohet se e mitur K. K., 13 vjeçe, ka konsumuar ilaçe dhe ndodhet në spitalin rajonal, nën kujdesin e mjekëve.

Komisariati i Policisë Lushnje
Më datë 08. 11. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnje, për vlerësim, për shtetasen e mitur K. K., vjeçe 13, pasi më datë 08. 11. 2018 në banesë, ka konsumuar ilaçe, ndodhet në spitalin rajonal, nën kujdesin e mjekëve.