Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në Tiranë, Durrës dhe Kavajë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 ballë i shkallës rihter.
Epiqendra e tërmetit 2 km nga Rrogozhina, me thellësi 5 km

Tërmeti në orën 15:05, u ndje në Tiranë, Durrës, Kavajë e përreth.Nuk raportohet për të lënduar dhe as për dëme materiale.

PUBLICITET