Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë në ishullin indonezian i Lombokut, pas atij të së dielës ku vdiqën qindra njerëz dhe ngelën të pastrehë me mijëra.

 

Shërbimi metrologjik ka raportuar se tërmeti ka qenë më magnitudë. 5.9 ballë shkruan, BBC.

 

Ndërkohë që ekipet e shpëtimit prej ditësh po punonin për të nxjerrë nga rrënoja trupat e personave që kanë mbetur të bllokuar, apo edhe viktimat që shkaktori tërmeti i 5 ditëve më parë ku gjetën vdekjen 14o persona.

 

Lëkundjet krijuan një situatë kaotike ku njerëz të terrorizuar vërshuan në rrugë.

PUBLICITET