Qyteti i Vlorës është lëkundur nga një tërmet mesditën e sotme. Lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orësh 13:00, ndërsa tërmeti ka qenë rreth 4 ballë i shkallës rihter.

Nga të dhënat e para nuk raportohet për të lënduar, apo dëmtime materiale. Zona ku është regjistruar epiqendra e tërmetit është mes Vlorë dhe Himarës.

PUBLICITET