Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë u ndje sot pasdite në brigjet Romagnolas në Rimini.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 43 kilometra thellësi në zonën e Santarcangelo të Romagna në Rimini.

Në rrjetet sociale u raportua se lëkundje u ndjenë dhe në disa qytete të tjera të Italisë si në Romagna, Ravvennate të Riminit dhe në Marche.

Tronditja zgjati shumë sekonda dhe shkaktoi shumë panik tek banorët, shkruajnë mediat italiane. Deri tani nuk raportohet për viktima apo dëme materiale.