Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë ka lëkundur Fushë Arrëzin pasditen e sotme.

Lëkundja është regjistruar në orën 17:37:09 me orën lokale Thellësia e tërmetit ka qenë 2 km, ndërsa ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar në njerëz.
Termeti ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët që kanë dalë nga banesat.

Tërmeti në veri të vendit vjen pas një sërë lëkundjesh të forta që ka tronditur rajonin juglindor të vendit.