Sherr mes tifozeve te Tiranes ne ndeshjen Kukesi-Tirana qe po luhet ne Shkoder.

Ne fund te pjeses se pare grupi i tifozeve Fanatics nisen te godasin njeri tjetrin. Pas pak minutash situata u normalizua ndersa disa tifozeve u pane te gjakosur.

Sherri mes tyre erdhi pas thirrjeve te grupit Fanatics kunder presidentit te Tiranes Refik Halili.

Disa prej tifozeve mbase nuk ishin dakord me ato thirrje dhe mes tyre lindi sherri duke sjelle edhe goditjen mes vetes. Pjesa e pare u mbyll 2-0 per Kukesin.