Dy tërmete kanë përfshirë vendin tonë sot rreth orës 11:00 e paradites.

Tërmeti i parë ka qenë më i fuqishëm, me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter me epiqendër në Hamallaj nderkohe qe i dyti më i lehtë, me 3.9 ballë, me epiqendër në detin Adriatik.

Tërmeti është ndjerë edhe në Durrës, Elbasan dhe Lezhë si dhe në disa zona të tjera të vendit, por me intensitet me të ulët.

PUBLICITET