Policia greke ka goditur një grup që trafikonte drogë në zona të ndryshme të Athinës. Në pranga janë vënë dy shqiptarë dhe një grek.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 2,7 kg kokainë dhe 3,4 kg kanabis, si dhe 14.000 euro, tre automjete dhe nje motociklete.

Mësohet se grupi dispononte dhe një laborator të përpunimit të kokainës.