Një ngjarje e rëndë është shënuar sot ku një vajzë e mitur, vetëm 12 vjeçe, është aksidentuar nga treni sot në Bradashesh.

Drejtuesi i trenit po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Elbasan për veprime të mëtejshme.Njoftimi i Policisë së Elbasanit, për ngjarjen e rëndë:

Më datë 30.03.2018 në fshatin Bradashesh treni i pasagjerëve ka pëplasur shtetasen e mitur E. Z., 12 vjeçe banuese në Elbasan Bradashesh, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i trenit po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Elbasan për veprime të mëtejshme.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

E mitura ka ndërruar jetë në spital vdisa ore pas aksidentit.Vajza u dërgua në spital, por nuk mundi të mbijetojë.

PUBLICITET