Një shpërthim tritoli ka ndodhur në lagjen Granicë e Sipërme në Gjirokastër.

Shpërthimi ka ndodhur në katin e parë të një banese tre katëshe të biznesmenit Ndertim Muxhaj.

Nga shpërthimi nuk ka asnjë person të plagosur por vetëm dëme materiale në garazhdin e vilës dhe në pallatet përreth.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit, por policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.