Qyteti i Tropojës është zgjuar mëngjesin e sotëm nga lëkundje tërmeti me magnitudë 3.6 ballë i shkallës rihter.

Tërmeti regjistruar në orën 03:16 minuta të mëngjesit 70 km nga Podgorica dhe 16 km nga Kosova. Po ashtu lëkundje janë regjistruar edhe në 14 km nga qyteti i Gjirokastrëss. Nga informacionet paraprake nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.